Hasta Yatakları Emirgan

Hasta Yatakları Emirgan: Boru tipi havalı yatak çeşitleri; a+b sistem veya a+b+c sistem havalı yataklar olmak üzere 2’ye ayrılır. Bu havalı yatak sistemleri, hareketi sağlayan sistemlerdir. Hareketi sağlayan sistemler, hastaların vücudundaki yara oluşumunu önlemektedir. Böylelikle hastaların vücudunda yara oluşumu görülmemektedir. 

Hasta Yatakları Emirgan
Hasta Yatakları Emirgan

HAREKETİ SAĞLAYAN HAVALI YATAK SİSTEMLERİ

Havalı yataklar, hastaların vücudunda ki yara oluşumunu önlemek amacıyla geliştirilmiş yataklardır. Havalı yatakların birçok çeşidi vardır. Bu çeşitler arasında a+b sistem havalı yataklar ve a+b+c sistem havalı yataklar bulunmaktadır. Bu makalede havalı yatak sistemleri hakkında bilgi verilmektedir.

Havalı yatak sistemleri şu şekilde düşünülebilir;

Havalı yataklarda bulunan boruları ab çifti olmak üzere sıralayın. Bu çiftlerden a boruları şişerken, b boruları inik kalmaktadır. B boruları şişerken de a boruları inik kalmaktadır. Bu çiftleri motor belirlemektedir. Sürekli olarak değişen bu çiftler, sürekli aynı yerde hareket sağlanmaması için düşünülmüştür.

Havalı yatak sistemleri ne kadar çoğalırsa, hareket de o kadar çoğalır. A+b+c sistem havalı yataklar da bu hareket sistemleri 2’şer şekilde çalışır. Her 3 borudan 2’si hareket halindedir. Daha fazla hareket söz konusu olduğu için, a+b+c sistem havalı yataklar en çok tercih edilen havalı yataklardır.

Bir havalı yatak kesinlikle;

”boru tipi, ventilasyon özellikli, 12 cm yüksek hücreli ve dakikada 10 litre basınç sağlayabilen”

ürünler olmalıdır.

Platin Yatak şirketinde bulunan tüm havalı yataklar, yukarıda bahsedilen özellikleri taşımaktadır. Ventilasyon özelliği, havalı yatakların havalandırma sistemlerine denmektedir. Bu sistemleri çalıştıran havalı yatak motorları ise, dakikada 10 litre basınç sağlayabilen motorlar olmalıdır. Aksi takdirde ventilasyon özelliği verimli çalışmaz. Platin Yatak şirketinden havalı yatak satın almak veya kiralamak için hasta yatakları adresini inceleyebilirsiniz. Tüm hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.