Hakkımızda

Platin Yatak 2009 Yılında Hasta Yatakları ve Havalı Yatak satışı yaparak Fatih Topçu Tarafından kurulmuştur. Önceleri sadece hasta karyolası ve havalı yatak üretici ve toptancılarından al sat yaparak başlayan Platin Yatak, hasta yatağı üreticilerinin hasta isteklerine cevap veremediğini görünce 2009 sonlarında hasta karyolası imalatına girmiştir. Önceleri küçük bir atölyede hasta yatağı üretimi yapan platin yatak, piyasanın kaliteli ürünlerine ihtiyaç duyduğunun verdiği yoğunlukla daha teferruatlı ve fonksiyonel hasta karyolası modelleri üretmeye başlamıştır.

İlk olarak 2 motorlu hasta karyolası üretimi yapan Platin Yatak öncelikle ağır ve kilolu hastalar için 2 motorlu hasta karyolası modellerinde piston motorlu hasta karyolası modellerini geliştirerek üretimine başlamıştır. Küçük gelen atölyeler her geçen gün büyüdükçe büyümüştür.

Daha sonraları 3 Motorlu hasta karyolası üretimine başlayan platin yatak, bu anlam da Türkiye’nin en çok alçalabilen ve en çok yükselebilen 3 motorlu hasta yatağını üretmiştir. 3 motorlu hasta yataklarında bununlada yetinmeyen platin yatak baş kısımlarını yastıkla beraber 90 dereceye kadar kalkar hale getirmekle birlikte hasta yataklarının iç ölçülerini standart dışına çıkararak hastaların hasta karyolası içinde sıkışmalarının da önüne geçmiştir.

Talep doğrultusunda 4 motorlu hasta karyolası arge çalışmasına başlayan Platin Yatak bu anlamda da ciddi arge çalışmaları yapmıştır. Hem fiyatının uygunluğu hemde fonksiyonel özelliklerinde piyasa da 4 motorlu hasta karyolasına rakip bulunmamaktadır. Alçaldığında Türkiye’nin En alçak hasta karyolası, Yükseldiğinde Türkiye’nin en yüksek hasta karyolası olması özelliğine sahiptir. Ayrıca trendelenburg ve anti trendelenburg özellikleri de sınıfının hasta karyolası modellerine ciddi farklar atmaktadır. Ayrıca motorlu Hasta Yataklarında 2009 dan bu yana hiç arıza kaydı bulunmayan 6000 newtonluk 4 adet piston motor kullanmaktadır.

Gelişmeler bu şekilde sürerken hastaların kısa dönemli kullanımlarını ve ekonomik alım güçlerinin zayıflığını gören Platin Yatak, Türkiye’de ilk hasta yatağı kiralama sistemini başlatan ve halen hali hazırda profesyonel anlamda bu işi layıkıyla yapan hasta yatağı üretici firmadır. 

Platin Yatak Nerelere Servis Verir?

Platin Yatak İstanbul İçi hasta karyolası taleplerini kendi bünyesinde bulunan servis elemanlarıyla aynı gün içinde karşılayan firmadır. Platin Yatak hasta karyolası toptancısı ve parekende satışı olan bir firmadır. İstanbul dışı alımlar için kargolama sistemiyle çalışır. Hasta karyolası sevkıyatına can veren öncü firmadır. 2009 dan önce evinize bir hasta karyolası tedarik etmek istediğinizde günler hatta haftalar beklerken, Platin Yatak aynı gün size hasta karyolası sevkıyatı yapmayı prensip edinmiştir. Bu bağlamda sektörün öncü firmasıdır. İstanbul Dışı alımlarda aynı gün kargolama yapmaktadır.

Platin Yatak Nasıl Çalışır?

Ürettiği hasta karyolası modellerinde, arge çalışmalarını müşterilerin talep ve istekleri doğrultusunda yapmaktadır. Başarılı olmasının en büyük etkenlerinden biri budur. Ürettiği hasta karyolası modellerini zorlu şartlardan geçirir. Arge çalışmalarında eksik kalmayana kadar arge yapmaya devam eder.