Hasta Yatağı Satış ve Kiralama Merkezi İstanbul

 

Hasta yatağı kiralama uygulaması Türkiye’de bulunan hastalar için geliştirilmiş en faydalı uygulamalardan biridir. Hastalar yıllar önce evde bakım sürecinde birçok zorluk çekebiliyordu. Aynı şekilde hasta yataklarının ücretleri her ailenin bütçesine uygun değildi. 2009 yılında İstanbul’da Platin Yatak firması ile hasta yatağı kiralama sistemi yürürlüğe girdi. Hasta karyolası kiralama hizmeti, tam 10 yıldır sorunsuz şekilde devam ettirilmektedir. Ürünlerin dezenfekte işlemleri profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir. Aylık 300 kiralık hasta yatağı kaydı bulunmakta olup, hastalarımıza özel hizmet sunulmaktadır.

HER BÜTÇEYE UYGUN HASTA KARYOLASI

Ülkemizde binlerce hasta evde bakım sürecinde zorluk yaşamaktadır. Fakat müşterilerimiz bilmelidir ki, her hasta her hasta yatağını kullanamamaktadır. Hastanızın durumuna ve hastalık durumuna bağlı olarak hasta yatağı seçilmelidir. Aksi takdirde yanlış seçim beraberinde ekonomik kaybı ve hasta memnuniyetsizliğini beraberinde getirir. Dolayısıyla hasta yatağı seçiminde bu konuda yıllarca hizmet veren ilgili kişiler ile istişare edilmelidir.

Yıllardır hastalarının memnuniyeti için çalışmakta olan Platin Yatak, hastaya uygun ürün politikası ile satışlarını gerçekleştirmektedir. Hastaya fayda sağlamayacak hiçbir ürün Platin Yatak firması tarafından kar amaçlı satılamaz. Dolayısıyla bu politikamız, bizi yıllardır ayakta tutan, hastalarımızın memnuniyeti ve güvenilirliğini sağlayan en önemli kuralımızdır.

Biliyoruz ki her müşterimizin bütçesi hasta yataklarını satın alma gücüne sahip olmayabilir. Dolayısıyla müşterilerimiz için dayanıklı ve ekonomik hasta yatağı üretirken, aynı zamanda hasta yatağı kiralama uygulamasını da hizmetlerine sunuyoruz. Hastalarımız için çözümler üretmeye her daim devam ediyoruz.

EVDE BAKIM SÜRECİNDE YAŞANILABİLECEK ZORLUKLAR

Ürettiğimiz her bir hasta yatağı bir ihtiyaçtan doğmuştur. Dolayısıyla hastanıza uygun hasta yatağını hasta yakınlarına sunarken, evde bakım sürecinde yaşayabileceğiniz veya yaşadığınız tüm zorlukları biliyor ve müşterilerimizin de bu zorlukları gözden geçirerek uygun hasta yatağı modelini kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Hastaların yaşadığı zorluklar:

 • Hastada yemek yiyememe
 • Hastada nefes alma zorluğu
 • Hastada ayak uyuşukluğu
 • Hastada vücut yarası oluşum riski
 • Hasta psikolojisi kaynaklı sorunlar
 • Kan dolaşımının yetersizliği

Hasta yakınlarının yaşadığı zorluklar:

 • Kilodan dolayı hasta transferi zorluğu
 • Kilodan dolayı hasta pozisyonlandırma zorluğu
 • Hasta bezi değiştirme zorluğu
 • Periyodik olarak pozisyon değiştirememe
 • Eğilerek bakım yapma ve oluşabilecek sağlık sorunları

gibi sorunlar olabilmektedir. Bu sorunları yaşamamak için tavsiyemiz uygun hasta yatağı modelini temin etmektir.

HASTAMA UYGUN HASTA YATAĞI HANGİSİ?

Hasta yataklarını hareket edebilen hastalar ve hareket edemeyen hastalar için olmak üzere 2’ye ayırabiliriz. Eğer hastanız kendi lavabo ihtiyacını giderebiliyor, gün içerisinde oturur pozisyona kendi gelebiliyor, yardım ile yürüyebiliyor, zamanını günde 10 saatten daha az yatakta geçiriyor ise; hastanız hareket ediliyor durumdadır. Hareket etmek kan dolaşımını arttırmak hücre ölümlerinin gerçekleşmemesi için çok önemlidir. Dolayısıyla hastanın var olan hareket enerjisini kaybetmemek ve olabildiğince kan dolaşımını arttıracak şekilde hareket etmesini sağlamak gerekmektedir. Hareket edebilen hastalarımız sırt ve ayak hareketli 2 motorlu hasta karyolası kullanabilirler. Fakat yataktan inip binerken kolaylık sağlaması için Türkiye’de sadece Platin Yatak firmasının ürettiği En alçak ve En yüksek seviyeye gelebilen hasta yatağı modellerini, 3 veya 4 motorlu hasta yataklarını da kolaylık sağlaması açısından kullanabilir.

Hareket edemeyen hastalar için tavsiyemiz kesinlikle minumum alçalıp yükselebilen 3 motorlu hasta karyolası modelleridir. Yukarıda bahsettiğimiz hastada ve hasta yakınlarında oluşan zorluklar hareketsiz hastalarda daha çok oluşur. Dolayısıyla hastanızın kilosunu da göz önünde bulundurarak bir bakım hasta karyolası kullanabilirsiniz. Aynı zamanda hareketsiz hastaların karyola ile uyumlu olan ”Boru tipi, havalandırmalı, havalı yatak” kullanması şarttır.

Hasta Yatağı Satış ve Kiralama Merkezi İstanbul Boru tipi havalı yatak nedir
Hasta Yatağı Satış ve Kiralama Merkezi İstanbul Boru tipi havalı yatak nedir
Boru tipi havalı yatak nedir?

Boru tipi havalı yatak hareketsiz hastaların kesinlikle kullanması gereken şişme havalı yatak modelidir. Havalı yatak modelleri; baklava tipi ve boru tipi olmak üzere iki çeşittir. Baklava tipi havalı yataklar, 15 gün kısa süreli kullanımlar için uygun şişme kapasitesi ve yüksekliği az, plastik ve yatak yarasını önlemeyen ürünlerdir. Kar marcı yüksek olan ürünler olsa dahi, firmamız hastaya fayda sağlamayan baklava tipi havalı yatak modellerini hastalarına satışa sunmaz.

Boru tipi havalı yatak; yatay borulardan oluşmaktadır. 8 cm ve 12 cm yüksekliğinde olan çeşitleri mevcuttur. Boru tipi havalı yatakta kesinlikle bulunması gereken en önemli özellik ventilasyon özelliğidir. Ventilasyon havalandırma anlamına gelen hastaların vücuduna oksijen teması sağlayan bir özelliktir. Böylelikle hastaların vücudunda bakteri oluşumu önlenmektedir. Boru tipi havalı yatakların pozisyonlandırma özelliğine sahip olan modelleri de mevcuttur.

Pozisyon veren havalı yatak otomatik olarak hastayı sağa ve sola çevirebilen bir havalı yatak modelidir. Pozisyonlu havalı yatak sayesinde hastalar acı çekmeden pozisyonunu değiştirmekte ve kan dolaşımını arttırmaktadır. Pozisyon veren havalı yatakların motorları dakikada 10 litreden fazla basınç sağlayabilir olmalıdır. Pozisyon veren havalı yataklar ile ilgili detaylı bilgi için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

HASTA YATAĞI KİRALAMA SERVİSİ PLATİN YATAK – NASIL HASTA YATAĞI KİRALANIR?

 1. Hasta yatağı kiralamak için firmamızın Whatsapp Destek ve Sipariş Hattına (+9 0532 620 1030) mesaj gönderebilir, iletişim numaralarımızdan satış temsilcilerimizi arayabilirsiniz.
 2. Satış temsilcilerimiz yukarıda bahsedilen tavsiyelere göre hastanıza uygun hasta yatağı modelini ve fiyatlarını müşterilerimize sunacaktır.
 3. Karar verdiğiniz ürünü aynı gün içerisinde maksimum 4 saat  sonra adresinize teslim etmektedir.
 4. Servis çalışanlarımız ürünü tanıtıp ödemeyi elden teslim alıp kiralama sözleşmesini teslim etmektedir.
 5. Müşterilerimiz 1 ay kira ücretini ödeyerek istedikleri hasta yatağını kiralamış olurlar.

HASTA YATAĞI KİRALAMA İSTANBUL SERVİS BÖLGELERİ

Hasta Yatağı Kiralama Arnavutköy, Hasta Yatağı Kiralama Ataşehir, Hasta Yatağı Kiralama Avcılar,  Hasta Yatağı Kiralama Bağcılar, Hasta Yatağı Kiralama Bahçelievler, Hasta Yatağı Kiralama Bakırköy, Hasta Yatağı Kiralama Başakşehir, Hasta Yatağı Kiralama Bayrampaşa, Hasta Yatağı Kiralama Beşiktaş, Hasta Yatağı Kiralama Beykoz, Hasta Yatağı Kiralama Beylikdüzü, Hasta Yatağı Kiralama Beyoğlu, Hasta Yatağı Kiralama Büyükçekmece, Hasta Yatağı Kiralama Çatalca, Hasta Yatağı Kiralama Çekmeköy, Hasta Yatağı Kiralama Esenler, Hasta Yatağı Kiralama Esenyurt, Hasta Yatağı Kiralama Eyüp, Hasta Yatağı Kiralama Fatih, Hasta Yatağı Kiralama Gaziosmanpaşa, Hasta Yatağı Kiralama Güngören, Hasta Yatağı Kiralama Kadıköy, Hasta Yatağı Kiralama Kağıthane, Hasta Yatağı Kiralama Kartal, Hasta Yatağı Kiralama Küçükçekmece, Hasta Yatağı Kiralama Maltepe, Hasta Yatağı Kiralama Pendik, Hasta Yatağı Kiralama Sancaktepe, Hasta Yatağı Kiralama Sarıyer, Hasta Yatağı Kiralama Silivri, Hasta Yatağı Kiralama Sultanbeyli, Hasta Yatağı Kiralama Sultangazi, Hasta Yatağı Kiralama Şile, Hasta Yatağı Kiralama Şişli, Hasta Yatağı Kiralama Tuzla, Hasta Yatağı Kiralama Ümraniye, Hasta Yatağı Kiralama Üsküdar, Hasta Yatağı Kiralama Zeytinburnu