Kartal ilçesinde yaşayan çoğu müşterimiz kumandalı hasta yataklarını satın almıştır. Kumandalı hasta yataklarının kolaylığı sayesinde birçok müşterimiz rahat etmiştir. Bu şekilde yönetebilen tüm hasta yatakları, Platin Yatak tarafından üretilmektedir. Kumandalı sistemi olan bir ürün tercih ederken Platin Yatak şirketimize başvurmayı unutmayın.

hastane yatağı

HASTA YATAKLARINDA KUMANDA SİSTEMLERİ

Kumanda sistemleri uzaktan yönetilerek zaman ve sistem kolaylığı sağlayan ürünlerdir. Hasta yataklarında kumanda sistemlerinin olması, hastanın tek başına da pozisyon değiştirmesine olanak verir. Dolayısıyla en büyük kolaylığı, hastaların hayatını kolaylaştırmasıdır. 

Hasta bakıcıları her an hastaların yanında olamayabilir. Gece uyurken veya başka bir durumda, hasta tek kalabilir. Dolayısıyla da kendi kendine hareket edemez. Bunu sağlayan sistemler, kumandalı sistemlerdir.

Hasta yataklarının yanında asılı olarak duran kumandalar, hastaların her an yanında olur. Kumandaya ulaşabilmeleri için, herhangi bir şey yapmalarına gerek yoktur. Bir tuş ile, tüm hareketler sağlanabilir. 

Kumanda sistemleri günümüzde birçok hasta yataklarında kullanılmaktadır. Günümüzde kullanılmayan manuel hasta yatakları haricinde, tüm hasta yataklarında mevcuttur. Hasta yataklarında bulunan kumandalı modeller şu şekilde sıralanabilir;

  • 2 Motorlu Hasta Yatağı; Bu tür hasta yataklarının baş ve ayak kısmı kaldırılabilir. 4500 newton kapasitede ki, motorlar kullanılır. En ekonomik ürünlerdendir.
  • 3 Motorlu Hasta Yatağı; 3 motorlu hasta yatakları ise, hareket yeteneğini tam olarak kaybetmemiş hastalar içindir. Baş ve ayak kısmı kalkarken aynı zamanda, aşağı yukarı da hareket edebilir.
  • 4 Motorlu Hasta Yatağı; Bakıcıya ihtiyaç duyan hastalar için idealdir. En fonksiyonel hasta yataklarıdır.

PLATİN YATAK’TAN SATIN ALABİLİRSİNİZ!

Platin yatak en iyi kumanda sistemlerini yapan şirkettir. Hasta yataklarından birini satın alırken, uzman görüşü olarak Platin Yatak şirketimizi arayabilirsiniz. Ayrıca ürünlerimizi hasta yatakları adresinden inceleyebilirsiniz.