hasta yatağı zeynep kamil

Hava üfleyen hasta yatakları tercih ettiğinizde hastanın akciğerlerini üşütmeyecek sistemlerden yapılması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Doğru bilgilere ulaşmanızın en kolay yolu, Platin Yatak şirketi ile irtibatta olmaktır. Platin Yatak güler yüzlü çalışanları ile en iyi ürünü adresinize teslim edecek, kurulumunu gerçekleştirecektir. 

hasta yatağı zeynep kamil
hasta yatağı zeynep kamil

A+B VENTİLASYONLU HAVALI YATAKLAR – ZEYNEP KAMİL

Havalı yatakları tercih edecek olan hastalar, hareket edemeyen hastalar olmalarıdır. Çünkü havalı yataklar, hareketi sağlar. Kendi kendine hareket edebilen hastalara bu havalı yataklar önerilmez. Havalı yataklar havalandırma özelliğine sahip olmalıdır. Çünkü havalandırma özelliği sayesinde hasta yatağın üstünde terlemez, koku oluşumu sağlanmaz. Bu sebeple ventilasyonlu yani havalandırmalı ürünler en uygun ürünlerdir.

A+B SİSTEM NE DEMEKTİR?

A+B sistem hareketi sağlayan sisteme denilmektedir. Havalı yatakların boru hücrelerini sırayla a-b-a-b-a-b…. şeklinde sıraladığımızda ve ürünü çalıştırdığımızda; a hücreleri hareket edip yükselirken, b hücreleri aşağıda kalmaktadır. Bunun tekrarlanması ile hareket sağlanır.

VENTİLASYON NE DEMEKTİR?

Müşterilerimizin en çok kafasını karıştıran noktalar arasında ventilasyon özelliği de vardır. Ventilasyon, havalandırma demektir. a+b sistem hareket halinde iken, ventilasyon sayesinde hastanın vücuduna hava üflenir. Böylelikle hasta rahatlar. 

HÜCRELER KAÇ CM YÜKSEKLİĞİNDE OLMALIDIR?

Platin Yatak şirketimizin önerdiği yükseklik 12 cm’dir. Hastanın rahatsız olmaması için en uygun yükseklik 12 cm’dir. Piyasada satılan 6-8-10 cm yükseklikteki ürünlerin hastada olumsuz sonuçlar yarattığı görülmüştür. Platin Yatak ısrarla 12 cm’lik ürünleri tavsiye eder.

HÜCRE SAYISI KAÇ OLMALIDIR?

Havalı yataklarda 19 hücre bulunmalıdır. Ürün tercih ederken, boru hücreler çıkarabildiğinden 19 hücreli olup olmadığına dikkat etmenizi önermekteyiz. Herhangi bir arıza sonucu Platin Yatak tarafından borular değiştirilebilir.

MOTOR GÜCÜ NE KADARDIR?

Kullanıcının kilosuna göre motor basıncı ayarlıdır. Platin Yatak, obez hastalar için terapötük basınç olanağı verir. Motorlar en kaliteli motorlardan seçilmektedir.

Havalı yataklar ile ilgili bilmeniz gerekenler temel olarak böyledir. Platin Yatak şirketimizin ürünlerini incelemek için hasta yataklarını ziyaret edebilirsiniz.