Hasta Karyolası Hürriyet

Kartal ilçesinde hasta yatakları üreticisi olarak ticaret yapan Platin Yatak şirketi, hasta yatakları alanında çalışan bilgi sahibi bir firmadır. Firma olarak, tüm müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmakta ve ürünlerini geliştirmektedir. Hasta yatağı kiralama sistemini ilk başlatan Platin Yatak şirketimizin ürünlerini, sipariş etmek için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Hasta Karyolası Hürriyet
Hasta Karyolası Hürriyet

HASTA YATAĞI NASIL YAPILMALIDIR?

Hasta yatakları, hastanın tedavisi için önemli bir etkendir. Hasta yatağı temiz ve düzenli tutulmalıdır. Aksi takdirde, hastanın bakımını zorlaştırabilir. Hasta yatağının hasta bakıcıları tarafından işi bilen birinin yapması gerekmektedir. Hasta yatağını hiç bilmeyen birine yaptırmaya kalkmayınız. Olası bir durum, hastanın sağlığına mal olabilir. 

Hasta yatağını düzenlerken bilinmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar mutlaka yapılması gereken işlemlerdir. Hasta yatağını en az 2 kişi yapmalıdır. Hasta yatağını yapacak olan kişilerin de mikrop bulaştırıcı bir hastalığının olmaması gerekmektedir. Hasta bakıcıları, eldiven kullanmalı, dezenfekte edilmemiş hiçbir ürünü tercih etmemelidir.

Odayı havalandırmayı unutmayınız!

Hastanın odasını hazırlarken kesinlikle odayı havalandırmalısınız. Mikrop barındırması sebebiyle, odanın temiz havaya ihtiyacı vardır. Temiz hava ile ortamdaki bakteri oluşumu da önlenebilir. Havalandırma yolunun doğal bir yolla gerçekleştirilmesi gerektiğini unutmayınız. Hastanın odasındaki pencereyi sık sık açarak, havalandırınız. Hasta odasında bulunabilecek olan klimaya dikkat ediniz. 

Nelere Dikkat Etmeliyim?

Hasta yatağının doğru seçilmesi çok önemlidir. Hasta yatağı doğru seçilmezse, hastalarda yara oluşumu başlayabilir. Bu sebeple doğru hasta yatağını temin etmelisiniz. Hasta yataklarının tekerlekleri kaymamalı, fren sistemi bulunmalıdır. Fren sistemi olmayan hasta yatakları, bakım esnasında sıkıntılar çıkarabilir.

Temizlik çok önemlidir. Hastanın da hasta odasının da kesinlikle temiz olması gerekir. Hasta bakıcısının dikkat etmesi gereken en büyük işlerden biri temizliktir.

Hasta psikolojisi de dikkat edilmesi gereken etkenlerden biridir. Hastanın hastane ortamını hatırlatmayacak hasta yataklarına ihtiyacı vardır. Bu modellere ev tipi hasta yatakları denir. Aynı zamanda  hastanın psikolojisini etkilemeyecek renkler tercih edilmelidir. Aile tarafından manevi destek de, hastaları mutlu eder.

PLATİN YATAK TAVSİYELERİ: Platin Yatak şirketi, yukarıda sunduğu tüm tavsiyeleri, tecrübelerinden yola çıkarak yazmıştır. Bu sebeple Platin Yatak şirketimiz güvenilir bir şirkettir. Ürünlerimize ulaşmak için hasta yatakları adresini ziyaret edebilirsiniz.