4 Motorlu Hasta Kryolası

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”7″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

4 Motorlu Hasta Karyolası Şiltesi

4 Motorlu Hasta Karyolası bu set içeriğinde, 4 Parça şilteli olarak sunulmuştur. 

Şilte Hasta Karyolası üzerine konulan medikal yatak çeşitleridir. Asıl ismi hasta yatağı olsa da halk arasında şilte veya döşek olarak da bilinmektedir. 4 Motorlu hasta karyolası ve şilteli resimleri yukarıdaki resim galerimizde sunulmuştur. Detaylı bir şekilde incelemek için resim galerimizde ileri geri yaparak tüm resimleri inceleyebilirisiniz. 

4 Motorlu hasta Karyolası

Hasta yatakları arasında en üst seviye özelliklere sahip hasta yatağı çeşididir. Adından da anlaşılacağı gibi hasta karyolası 4 adet motor sayesinde hareket kabiliyeti kazanmektadır. Bu motorlar sayesinde hasta karyolası alçalıp yükselebilmektedir. hasta yatağı terimlerinden asansörlü olarak bilinen bu terim sayesinde hasta karyolası yükselebilmekte ve alçalabilmektedir. Platin Yatak tarafından çizimi yapılan hasta karyolası zorlu arge çalışmaları ve testlerden sonra 2010 yılında hastaların hizmetine sunulmuştur. Hasta karyolası sadece asansör özelliği fonksiyonuyla sınırlandırılmamıştır. Baş kısmı yastıukla beraber oturur pozisyona kadar ulaşabilmektedir. Ayak kısmı da başka bir motor sayesinde hastanın diz kıvrımlarıyla kıvrılarak hareket etmektedir.

Bu hasta karyolasını diğer hasta karyolası modellerimizden ayıran en büyük özellik trendelenburg ve anti trendelenburg özelliğinin mevcüt olmasıdır. 

Trendelenburg Hasta Karyolası: Hasta karyolasının ayak kısmı tamamen yükselip baş kısmının aşağıda kalmasına verilen özelliktir. trendelenburg hasta yatağına çapraz bir özellik kazandırmamaktadır. Hasta Karyolasının resimlerinden ve aşağıda bulunan videodan bu özelliği daha rahat anlayabilrisiniz.

Antitrendelenburg Hasta Karyolası: Hasta Karyolasının ayak kısmının alçak pozisyonda kaldığı ve baş kısmının yükseltildiği trendelenburg özelliğinin tam tersi pozisyonlandırma şeklidir. Hasta karyolası çapraz bir şekil aldırılıp aayak kısmı az yğükseltilip, baş kısmı kaldırılarak hasta karyolası bir nevi koltuk pozisyonu alabilir. Oturan hastalar için biçilmiş bir özelliktir. Hasta bu doğrultuda fiziksel işlemlerini daha rahat yapabilecektir.

4 Motorlu Hasta Karyolası Videosu

4 motorlu hasta karyolasının videosu en iyi biçimde anlaşılabilir olması için hızlandırılmıştır. Hasta karyolasının videosunu aşağıdan inceleyebilirisiniz.

4 Parçalı Hasta Yatağı (Şilte)

hasta yatağı şilte
hasta yatağı şilte

hasta karyolasının şeklini alabilmesi için 4 parça medikal yatak süngerinin birleşmesinden meydana gelir. Şilte üzerinde %100 pamuk örtü kullanılarak kaplanmıştır. Hareket Kabiliyeti kazanması için hasta karyolası ölçülerinde kesimleri yapılıp tek taraflı birbirlerine tutturulmuştur. Genelde hasta yatağında çok fazla özellik aramayanlar için üretilmiş basit ama etkilşi bir şilte çeşididir.