Hasta Yatakları Bülbül

Hasta Yatakları Bülbül: Bulut havalı yatak sistemleri bir  Türk markası olarak Türkiye’de ki birçok hastaya hizmet vermektedir. Bu markanın kurucusu olan Platin Yatak, havalı yatak satışını başlatan ilk şirkettir. Platin Yatak havalı yatak modellerinde ventilasyon özelliği sabit olup, a+b sistemleri farklılık göstermektedir.

Hasta Yatakları Bülbül
Hasta Yatakları Bülbül

VENTİLASYON ÖZELLİĞİ AYNI, HAREKET ÖZELLİĞİ FARKLI

Platin Yatak markası olarak bazı havalı yatak modellerini yurt dışında ürettirmekteyiz. Bu havalı yatakların hepsinde ventilasyon özelliği aynıdır. Fakat hareket sistemleri farklıdır. Ventilasyon özelliği ise havalandırma özelliği anlamına gelmektedir. Havalandırma özelliği sayesinde hastanın vücuduna hafif bir hava üflenir. Bu hava sayesinde hastanın vücudu hava alır ve terlemeden dolayı bakteri oluşumu gözlenmez. Terlemeden dolayı bakteri oluşumu gözlendiğinde yara oluşum riski artmaktadır.

Hareket özelliklerine göre havalı yataklarda sistemler ikiye ayrılmaktadır. Bunlar;

a+b sistemler a+b+c sistemler
Bu sisteme sahip olan havalı yataklarda; a, b, a, b sıralanan borulardan her iki tanesi faaliyettedir. İki borudan biri şişip inmektedir. Böylelikle hareket sağlanmaktadır. Bu hareketin sürekli olarak tekrarlanması hastanın kan dolaşımını arttıran bir özelliktir. A+B+C sisteme sahip olan havalı yataklarda; 3 borudan 2’si faaliyettedir. Bu borularda ki, hareket sistemleri sayesinde hastanın vücut yarası oluşumu önlenir. Pozisyon veren modelleri, en gelişmiş ve en etkili çeşitleridir. 

 OTOMATİK VEYA MANUEL OLARAK POZİSYON VEREBİLEN HAVALI YATAK SİSTEMLERİ

Havalı yataklarda ki hareket sistemleri yukarıda belirtilmiştir. Bu hareket sistemlerine sahip olan havalı yatak modellerinin pozisyon verme özellikleri de mevcuttur. Pozisyon verebilen veya pozisyon vermeyen modelleri mevcuttur. Bu modeller; 

  • Pozisyon vermeyen; Pozisyon vermeyen modellerde pozisyon işlemleri manuel olarak, yastık yardımı ile yapılmaktadır.
  • Pozisyon verebilen; Pozisyon verebilen modellerde ürünler otomatik olarak gerçekleştirilir.

Platin Yatak şirketinin havalı yatak modellerini incelemek için hasta yatakları adresini ziyaret edebilirsiniz.